TELEFONY ZAUFANIA HIV/AIDS

czynny we wszystkie dni robocze w godzinach 9.00–21.00 oraz w dni wolne od pracy (w tym weekendy i święta) całodobowo tzn. od piątku od 21.00 do niedzieli do 21.00
*Połączenie bezpłatne

Szkolenia

Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo,

Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” organizują w Warszawie 27 września 2022 r. szkolenie dla edukatorów środowiskowych mające na celu przekazanie informacji dotyczących opieki nad osobami żyjącymi z HIV oraz przygotowanie grupy osób, przede wszystkim pochodzenia ukraińskiego, chcących przekazywać informacje na temat HIV uchodźcom, służyć im pomocą i kontaktami w kwestiach zdrowotnych i socjalnych. Zapraszamy również do udziału inne osoby: przedstawicieli organizacji zaangażowanych w pomoc uchodźcom oraz organizacji ukraińskich działających na terenie Polski.

 

W programie uwzględnione będą zagadnienia dotyczące aspektów medycznych HIV/AIDS i możliwości opieki medycznej w Polsce, kwestie związane z testowaniem w kierunku HIV, zagadnienia prawne dotyczące osób zakażonych HIV, regulacje prawne wprowadzone dla uchodźców w zakresie leczenia i pomocy socjalnej. 

 

Chcielibyśmy, żeby w tej trudnej sytuacji wynikającej z agresji Rosji na Ukrainę osoby, które w jej wyniku znalazły się na terenie naszego kraju mogły mieć zapewnioną właściwą pomoc. 

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Informacje o szkoleniu znajdują się TUTAJ

 

 

Opublikowano: 25.08.2022

 

 

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2022