O możliwości zakażenia HIV powinni pomyśleć wszyscy. Szczególnie ci, których postępowanie można uznać za ryzykowne. Odpowiadając na poniższe pytania możesz sprawdzić, jakie ponosisz ryzyko zakażenia wirusem HIV.

 
 
 
 
 
 

Sprawdź test

Wykonanie testu da Ci przede wszystkim spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa. Pozwoli z pewnością sprawdzić czy nie jesteś zakażona wirusem HIV. Otrzymany wynik testu oraz rozmowa z lekarzem pomoże Ci w podejmowaniu istotnych decyzji dotyczących Twojego zdrowia i dalszego życia.

Pierwszym krokiem powinien być kontakt z osobami dyżurującymi przy Ogólnopolskim Całodobowym Telefonie Zaufania AIDS (22) 692 82 26 oraz Zielonej Linii (22) 621 33 67. Tu dowiesz się gdzie profesjonalnie i fachowo można wykonać test oraz porozmawiać z lekarzami zajmującymi się poradnictwem na temat HIV.

Jeśli lekarz poradzi Ci wykonanie testu na HIV - wykonaj go.

Zachęcamy do robienia testów w rekomendowanych przez Krajowe Centrum ds. AIDS Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych, w których można porozmawiać z kompetentną osobą o problemach i bezpłatnie zbadać krew nie podając swojego imienia ani nazwiska, a jedynie hasło, którym oznaczony zostanie test. Odbiór wyników badania poprzedzony jest również rozmową ze specjalistą, który wyjaśni ewentualne wątpliwości.

Nie polecamy robienia testu w miejscach przypadkowych i nie sprawdzonych.
Nie polecamy robienia testu kupowanego w aptekach do samodzielnego wykonania w domu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat HIV i AIDS, zapoznaj się z ulotkami, broszurami i innymi wydawnictwami na ten temat. Są one bezpłatne i dostępne w Oddziałach Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Twoim mieście wojewódzkim.


Opracowanie: activeweb medical solutions activeweb medical solutions