TELEFONY ZAUFANIA

HIV/AIDS

*czynny od poniedziałku do piątku od 9.00 do 21.00
Od września do grudnia 2020 r. dodatkowe godziny pracy:
od 21.00 w każdy piątek
do 9.00 w poniedziałki

**Połączenie bezpłatne

Informacje prasowe

Print Friendly, PDF & Email

23. Międzynarodowa Konferencja AIDS 2020 w warunkach pandemii

Organizowana przez International AIDS Society (IAS) co dwa lata Międzynarodowa Konferencja AIDS, dedykowana wyłącznie tematyce HIV/AIDS oraz infekcjom powiązanym, obejmuje całokształt problematyki medycznej i społecznej. Konferencja ma charakter edukacyjny, łączy wyniki badań naukowców z praktycznym doświadczeniem aktywistów pracujących na rzecz społeczności osób HIV+. Poprzednia, 22 Konferencja AIDS 2018, która odbyła się w Amsterdamie, zgromadziła ponad 16 000 uczestników: osób HIV+, działaczy, przedstawicieli rządów, naukowców, decydentów i sponsorów. Specjalną, ogromną przestrzeń, nazwaną Global Village, oddano we władanie młodzieży. To tam organizacje pozarządowe z całego świata miały okazję do zaprezentowania swojej działalności prowadzonej na rzecz ograniczania zakażeń HIV i zwalczania AIDS.

 

W tym roku, w dobie pandemii COVID-19, zebranie tak ogromnej rzeszy ludzi na ograniczonej przestrzeni stało się niemożliwe. Dlatego też, mając na względzie zdrowie i dobrostan uczestników Konferencji AIDS 2020, która miała się odbyć w San Francisco i Oakland, USA, IAS podjął decyzję o przeniesieniu tego wydarzenia do przestrzeni wirtualnej. Jest to podejście bez precedensu, niosące za sobą nowe wyzwania, jednakże umożliwiające wszystkim zainteresowanym bezpieczne wzięcie udziału w sesjach z dowolnego miejsca na świecie. Datę konferencji wirtualnej pozostawiono bez zmian, odbywa się ona zgodnie z planem, w dniach od 6 do 10 lipca 2020.

 

Ostatniego dnia Konferencji IAS zaprasza na wirtualne spotkanie w związku z COVID-19 na temat badań, analizy polityki i doświadczeń z pierwszej linii. Wystąpią specjaliści w dziedzinie wirusologii SARS-CoV-2, immunologii, szczepionek, opieki klinicznej i wytycznych terapeutycznych. Wirtualna konferencja będzie wyjątkową okazją, aby pomóc w kształtowaniu ewoluującej globalnej reakcji na COVID-19.

 

Udział w tej części konferencji jest bezpłatny, po zarejestrowaniu się na stronie aids2020.org.

 

 „Jako największa światowa konferencja poświęcona zdrowiu musimy zająć się pandemią COVID-19 i dlatego zaoferowaliśmy naszą platformę globalnej społeczności medycznej” – powiedzieli organizatorzy.

Swój udział potwierdzili: dr Anthony Fauci i ambasador Deborah Birx, MD, którzy są członkami grupy zadaniowej COVID-19 w Białym Domu USA, oraz profesor Salim Abdool Karim, dyrektor CAPRISA i przewodniczący Południowoafrykańskiego Ministerstwa Zdrowia.

IAS to największe na świecie stowarzyszenie specjalistów zajmujących się tematyką HIV i AIDS założone w 1988 roku i zrzeszające członków z ponad 180 krajów. Głównym zadaniem IAS jest promowanie i podejmowanie działań prowadzących do ograniczania epidemii HIV oraz minimalizowania jej wielorakich skutków.

 

wprowadzono: 05.07.2020

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017

Rozmiar czcionek
Wysoki kontrast