TELEFON ZAUFANIA HIV/AIDS

czynny we wszystkie dni robocze w godzinach 9.00 – 21.00
oraz w weekendy całodobowo
*połączenie bezpłatne

Informacje prasowe

Print Friendly, PDF & Email

10. Rocznica kampanii: Europejski Tydzień Testowania (20 – 27 listopada 2023)

Europejski Tydzień Testowania został zapoczątkowany przez inicjatywę EuroTEST w 2013 r. jako sposób na podjęcie wspólnych wysiłków na rzecz podniesienia świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykonywania testów w kierunku HIV. Mając na uwadze podobne drogi zakażenia, do kampanii włączono temat wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV), wirusowego zapalenie wątroby typu C (HCV) i inne choroby przenoszone drogą płciową (STIs).

 

To, co rozpoczęło się jako wydarzenie coroczne, od 2018 r. odbywa się dwa razy w roku: wiosną (maj) i jesienią w ostatnim pełnym tygodniu listopada. Najbliższy Europejski Tydzień Testowania, organizowany po raz 10., przypada na 20 – 27 listopada 2023 r.

 

 

Każdy kraj inaczej organizuje kampanię, ale cel jest jeden – popularyzacja testowania i zwiększenie dostępu i liczby wykonywanych testów, promowanie świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykonywania testów.

 

W naszym kraju w Europejskim Tygodniu Testowania punkty konsultacyjno-diagostyczne będą pełniły dodatkowe dyżury. Więcej informacji TUTAJ

 

 

 

 

Opublikowano: 17.11.2023 r.

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2022

Skip to content