TELEFON ZAUFANIA HIV/AIDS

czynny we wszystkie dni robocze w godzinach 9.00 – 21.00
*połączenie bezpłatne

Organizacje pozarządowe

Incjatywy organizacji pozarządowych

Print Friendly, PDF & Email

21 maja 2017 r. – Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

Już po raz 35. na całym świecie obchodzony będzie Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS.

W Polsce, w każdą trzecią niedzielę maja, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia dla upamiętnienia wszystkich osób, które zmarły na AIDS od początku epidemii.

Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS po raz pierwszy obchodzono w 1983 r. Wspólna zaduma i wspomnienie osób, które odeszły z powodu AIDS, miały na celu zwrócenie uwagi całego świata, że zapobieganie HIV/AIDS, pomoc osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS i ich rodzinom nie jest tylko sprawą rządów, ale spoczywa również w rękach społeczności lokalnych. Dlatego tradycją stało się, że wydarzenia związane z tym świętem inicjują organizacje pozarządowe działające w poszczególnych krajach. Niektóre z nich korzystają z materiałów organizacji międzynarodowej International AIDS Candlelight Memorial, ale w odniesieniu do sytuacji w swoim kraju, regionie czy środowisku sąsiedzkim.

Informacje o International AIDS Candlelight Memorial Day znajdują się na stronie internetowej http://www.candlelightmemorial.org/

W imieniu Stowarzyszenia Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z Nami” serdecznie zapraszamy w niedzielę 21 maja o godzinie 17.00 na Plac Zamkowy w Warszawie na event uliczny z okazji Światowego Dnia Pamięci o osobach zmarłych z przyczyn związanych z AIDS.

wprowadzono: 19.05.2017

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2022

Skip to content