TELEFON ZAUFANIA HIV/AIDS

czynny we wszystkie dni robocze w godzinach 9.00 – 21.00
*połączenie bezpłatne

Publikacje​

Print Friendly, PDF & Email

Wersja elektroniczna

Walentynki - kartka Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test

Autor

Ida Kwaśnica, Kacper Lasota

Data wydania

2014

Tematyka

Test na HIV

Wydanie

 

WALENTYNKI to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z młodymi artystami przygotowało oryginalną akcję, która ma zachęcać przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.

Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Wierzymy, że m.in. dzięki tej publikacji wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. W związku z tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Walentynkowym prezentem dla kogoś bliskiego może być też podkładka pod kubek z tym samym motywem.

 

Autorką projektu graficznego jest Ida Kwaśnica, uczennica liceum plastycznego w Zielonej Górze, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu, Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test jest Kacper Lasota – uczeń gimnazjum w Kwidzynie. Uczniowie ci byli laureatami konkursu zorganizowanego w ubiegłym roku przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

 

 

 

Bardzo wiele Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych włączyło się w realizację akcji walentynkowej „Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test”. WSSE w Rzeszowie podzieliło się z nami nową odsłoną kartki pocztowej, którą zamieszczamy poniżej.

 

wprowadzono: 14.02.2014

 

Załączniki

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2022

Skip to content