Zalecenia w PKD - SARS-CoV-2

Print Friendly, PDF & Email

W związku z sytuacją epidemiologiczną, ze względu na występowanie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, Krajowe Centrum ds. AIDS wprowadza zalecenia dla Klientów PKD.

 

Ponieważ zasady w Punktach mogą się różnić, prosimy o upewnienie się, jakie procedury obowiązują w PKD, do którego Państwo się wybierają.

 

Poniżej przedstawiamy zasady ogólne:

 

Prosimy o niezgłaszanie się do PKD osób z objawami infekcji dróg oddechowych (nawet przeziębienia), z temperaturą powyżej 37,5°C, osób objętych kwarantanną, osób, które miały kontakt z chorym z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

 

W przypadku kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 prosimy o niezgłaszanie się do PKD w ciągu co najmniej 14 dni od kontaktu.

 

Przed wizytą w PKD prosimy o telefoniczne (lub przez aplikację) umówienie wizyty na konkretny dzień i godzinę. Zapisy telefoniczne prowadzone są anonimowo, np. na hasło). Telefony do poszczególnych PKD zamieszczone są wraz z informacjami o pracy danego Punktu.

Przed wizytą w PKD prosimy o wykonanie pomiaru temperatury ciała.

 

Każda osoba zgłaszająca się do PKD proszona jest o zapoznanie się z Informacją dla Klienta, która dostępna jest tutaj. Informujemy, że przy wizycie w PKD możliwe jest wykonanie pomiaru temperatury ciała.

 

Na teren poczekalni przy PKD będą mogły wejść tylko osoby wstępnie zakwalifikowane. Na terenie poczekalni przebywać może jednorazowo tylko tyle osób, ile wskaże pracownik PKD. Pozostałe osoby oczekują na zewnątrz z zachowaniem bezpiecznej odległości.

 

Osoby zgłaszające się do PKD otrzymają maski jednorazowe, a także zobowiązane są do dezynfekcji rąk.

Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości w rozmowie z doradcą.

W przypadku wystąpienia objawów infekcji z gorączką powyżej 38° w ciągu 14 dni po wykonaniu testu w kierunku HIV, w przypadku wystąpienia potwierdzonego zakażenia koronawirusem prosimy o poinformowanie (telefoniczne lub mailowe) o tym PKD, w którym wykonano badanie.

 

Aktualizacja: 29.05.2020

 

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2022